Для відстрілу зброї необхідно надати:

1. Заяву на проведення відстрілу та огляду технічного стану зброї;2. Дозвіл на зберігання (придбання) зброї;

3. Зброю з набоями
— нарізна – не менш 3 набоїв (З ОБОЛОНКОВОЮ КУЛЕЮ);

— травматична:
* пістолет – 3,
* револьвер – повний барабан травматичних набоїв;
— газова:
* пістолет – 3,
* револьвер – повний барабан (ШУМОВИХ НАБОЇВ);

4. Квитанцію про сплату за проведення відстрілу

Графік відстрілу зброї в НДЕКЦ 

№ з/п Дні тижня Час
1. — Нарізна мисливська зброя;-Пристрої для відстрілу патронів, споряджених метальними снарядами несмертельної дії;

— Газова зброя;

— Нагородна зброя

Понеділок,

середа,

п’ятниця

09:00-16:30
2. Зброя об’єктів дозвільної системи За узгодженням в залежності від кількості зброї

Бланк заяви для відстрілу зброї: скачати тут.
Реквізити для сплати відстрілу зброї: скачати тут.

Телефони для довідок: 06453-62-5-03 (чергова частина НДЕКЦ)

До уваги власників пневматичної зброї та зацікавлених осіб!

У зв’язку з тим, що на сьогоднішній час у вільному доступі на ринках, в інтернет – магазинах, інтернет – сайтах, приватних оголошеннях тощо є величезний вибір пропонуємої пневматичної зброї, у особи, що забажала стати її власником, може скластися марна уява про те, що дозвіл на неї та реєстрація у відділі дозвільної системи ГУНП МВС України не потрібні, бо вона не є вогнепальною зброєю.  По при те, це не зовсім так.

Статтею 174 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за стрільбу з пневматичної зброї в населених пунктах і в невідведених для цього місцях або з порушенням установленого порядку, санкцією якої передбачено накладання штрафу та конфіскація зброї.

Так, з метою власної впевненості в законності використання та уникнення можливої адміністративної відповідальності й конфіскації зброї, у травні 2019 року до Луганського НДЕКЦ МВС України з заявою про проведення експертного дослідження пневматичної зброї звернулась фізична особа-громадянин Н. Метою дослідження було встановлення чим є наданий предмет, до якої системи та моделі він відноситься, який калібр та початкова швидкість польоту кулі.

Під час проведення дослідження судовими експертами Луганського НДЕКЦ МВС України було встановлено, що калібр кулі наданої на дослідження пневматичної зброї перевищує 4,5 міліметри, а початкова швидкість польоту кулі перевищує 100 метрів за секунду, що відповідно до Стандарту МВС України СОУ 78-41-013:2011 підпадає під термін «пневматична зброя».

Встановлені в процесі дослідження технічні характеристики пневматичної зброї підтвердили сумніви громадянина Н, стосовно того, що придбана ним пневматична гвинтівка підпадає під дію дозвільної системи ГУНП МВС України та потребує процедури реєстрації.

Тому, пневматична зброя це все ж таки зброя, яка відповідно до «Положення про дозвільну систему», затвердженого Постановою КМУ від 12.10.1996 № 576, залежно від технічних характеристик може підпадати під дію дозвільної системи ГУНП МВС України.

З метою визначення технічних характеристик пневматичної зброї (в якій куля приводиться в рух за рахунок стисненого газу) та  уникнення можливої адміністративної відповідальності й конфіскації зброї пропонуємо звертатися до Луганського НДЕКЦ МВС України для отримання висновку експертного дослідження пневматичної зброї.

Луганський НДЕКЦ МВС України