За сприянням судових експертів Луганського НДЕКЦ МВС зупинено розповсюдження наркотичної речовини — канабісу на території Луганської області

Наприкінці лютого 2019 року до Луганського НДЕКЦ надійшла ухвала слідчого судді про призначення судової експертизи матеріалів, речовин та виробів.

Встановлено, що працівниками поліції Луганської області під час проведення оперативно-профілактичних заходів з протидії наркозлочинності у м. Сєвєродонецьк була отримана інформація про групу осіб, які займались незаконним обігом наркотичних засобів.

Під час проведення слідчо-оперативних заходів було затримано водія транспортного засобу. Під час огляду автомобіля було виявлено три великі пакунки, в яких знаходилась речовина, яка за зовнішніми ознаками нагадувала наркотичні засоби. Речовина була розфасована «на дози» в окремі поліетиленові пакетики та готова для реалізіції. Під час проведення слідчих дій було встановлено, що «наркоділки» у м. Сєверодонецьк через мережу інтернет організували збут наркотичних засобів. Місця «закладок» з дозами наркотичних засобів фотографувались та за допомогою геолокації визначались їх координати, після внесення оплати на електронний гаманець, покупцеві відправлялись координати та фото місця знаходження наркотичного засобу.

Судовими експертами відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Луганського НДЕКЦ проведено дослідження наркотичних засобів, які вилучені у «наркоділків». Для проведення експертного дослідження надійшло 99 пакунків з подрібненою речовиною рослинного походження. За результатами проведення дослідження встановлено, що надана речовина є особливо-небезпечним наркотичним засобом – канабісом, обіг якого заборонено.

Результати проведеної судовими експертами Луганського НДЕКЦ МВС судової експертизи матеріалів, речовин та виробів дозволили встановити важливі обставини скоєння зазначеного кримінального правопорушення та зупинити розповсюдження наркотичної речовини на території Луганської області.

Луганський НДЕКЦ МВС України